Tendencijos 2019

tendencijos 2019 paparčiai
DAUGIAMEČIŲ GĖLIŲ/AUGALŲ TENDENCIJOS 2019

Ir kokie gi augalai turėtų būti  “ant bangos” mūsų sklypuose 2019 m.? Tiesiog SUGRĮŠIME atgal į ateitį rašo rhs.org.uk. Šiais metais bus populiarūs klasikiniai, senoviniai augalai, pvz., paparčiai ir kiti spalvotus lapus turintys augalai. Kodėl paparčiai – jų žaluma laikoma raminančia ir stresą mažinančia, o turimų veislių gausa jie nenusileidžia kitiems augalams. Kiekviena veislė subtiliais lapais ar forma, ir jie gali būti auginami viduje kaip kambarinė gėlė.  Lapai suteikia tekstūrą ir žalią, raminančią spalvą bet kuriam kambario kampui. Taip pat yra žinoma, kad paparčiai yra oro valytojai. Niekur nesitrauks ir natūralistinis apželdinimas, šį kartą jis yra susietas su klimato kaita ir šūkiu – kuo daugiau apželdinti ir pasodinti augalų / kad mūsų kraštovaizdžiai būtų “sveiki” ir žmonėms, ir gamtai.

Tendencijos 2019 lauko virtuvė
SODO DIZAINO TENDENCIJOS 2019

Sodininkai turėtų stengtis aplinką įrengti ir sutvarkyti taip, kad būtų kuo natūralesnė ir ilgaamžiškesnė aplinka – kuo mažiau tvarkymo, atsižvelgiant į dabartinių žmonių užimtumą. Kita tendencija – kad sklypuose vyrautų atostogų/poilsio atmosfera – gamtos garsų įdiegimas, poilsio ir virtuvės zonų , apšvietimo integravimas (nuotrauka pasiskolinta iš interneto).

tendencijos 2019 living coral spalva pantonne
PANTONE METŲ SPALVA 2019  – living coral

Sunku sugalvoti svarbesnį gėlių dizaino elementą nei spalva. Štai kodėl tie, kurie yra gėlių pramonėje, visada atkreipia dėmesį į spalvų tendencijas. Vienas iš įtakingiausių šaltinių spalvų pasaulyje Pantone šį ryškų koralų atspalvį apibūdina kaip – „žaismingą ir gyvybingą koralų atspalvį su auksiniu atspalviu”. Ši šilta, išraiškinga spalva bus matoma visur 2019 m. Ji simbolizuoja optimizmą ir džiaugsmą – labai reikalingą šiais neramiais laikais! Pirmoji metų „Pantone“ spalva, Cerulean, buvo pavadinta 2000 m. Pastaraisiais metais – „Ultra Violet“ (2018), „Greenery“ (2017), „Rose Quartz“ ir „Serenity“ (2016 m.) ir Marsala (2015). 

Daugiau apie metų spalvą ir jū derinius galite pasiskaityti oficialiame puslapyje – pantone.com

Tendencijos 2019 žalia
Tendencijos 2019 šviesiai geltona
ASCLEPIAS TUBEROSA/GUMBINIS KLEMALIS
LIATRIS SPICATA / VARPOTASIS LIATRIS VIOLETINĖ FORMA
AUGALŲ SPALVŲ TENDENCIJOS 2019

Vyrauja žalia, balta ir šviesiai geltona spalva, su oranžinės ir violetinės spalvos purslais.

Kai kurių šiais metais “madingų” daugiamečių gėlių galite įsigyti ir mūsų internetinėje parduotuvėje paspaudus nuorodą.

Tendencijos 2019
Į viršų